Türkiye Gençlik Zirvesi

Üyesi olduğumuz  Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP) tarafından Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kongre Merkezi’nde “Gençlik ve Sosyal Girişimcilik” temasıyla Türkiye Gençlik Zirvesi gerçekleştirildi. 

Vakfımızı Genel Koordinatörümüz Av. Serpil BALAT’ın temsil ettiği programa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanı sıra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, TGSP Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, milletvekilleri, gençler ve çok sayıda davetli katıldı. 

TGSP’nin 37 ilden 8 bin gençle yaptığı”Gençlik Profili Araştırması” sonuçlarının da kamuoyuyla paylaşıldığı zirvede konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlerin gerisinde kalan değil, onların önünü açan, onlara rota çizen bir anlayışla çalışmaları yürütmeleri gerektiğini belirterek, “Hem devleti yöneten olarak bizim hemde gençliğe dair hassasiyeti olan sivil toplum kuruluşlarımızın bu noktada sorumluluğu bellidir. Hepimizin ortak sorumluluğu gençlerimizin terör, şiddet, uyuşturucu, nihilizm bataklığına düşmeyecekleri bir zemini birlikte hazırlamaktır. Gençlerimiz formatlamanın, onları belli kalıplara mahkum etmenin değil, gençlerimiz ile ideallerinin önündeki engelleri kaldırmanın çabası içinde olacağız.” dedi.